Азаренка се завърна с победа на корта след двудневна битка и три спасени мачбола

Мallorca Оpen, първи кръг
Виктория Азаренка – Риса Озаки 6-3 4-6 7-6(7)

Виктория Азаренка направи победоносно завръщане с 6-3 4-6 7-6(7), налагайки се над Риса Озаки в мач, който се доигра от вторник, след като бе прекъснат заради тъмнина при резултат 3-6 6-4 5-4 в полза на японската тенисистка.

Бившата №1 успя да пробие в последния възможен момент, когато двете отново бяха на корта ден по-късно, след това отрази и три последователни мачбола преди да вкара развръзката в драматичен тайбрек, в който бе в догонваща позиция през повечето време, но накрая напусна корта като победител.

Вика започна превъзходно мача и проби подаването на опоненката си в откриващия гейм, а после затвърди с подаване на нула. Това не даде необходимото време на 74-ата в света да намери и играта си и тя допусна двоен брейк – 0-3.

Азаренка продължи да натиска, като в петия гейм стигна до два брейкбола, но така и не ги реализира – 4-1. До края на сета никоя от двете не взе сервис гейм, но това напълно устройваше Азаренка – 6-3.

Озаки показа съвсем различно лице след подновяването на играта и започна да надиграва опонентката си, а в петия гейм материализира и превъзходството си, пробивайки за 3-2. До края Озаки бе достатъчно солидна и изравни – 6-4.

Азаренка бе в много неприятна за нея ситуация, след като допусна два брейка  и изостана 1-4. Бившата №1 успя да върне пробив за 2-4, а в осмия гейм постави подаването на опонентката си на същинско изпитание, но до точка за пробив не стигна.

Азаренка записа сервис гейм за 4-5, като при този резултат официалните лица решиха, че двубоят ще се доиграе на следващия ден.

Тогава Вика поведе 30-15, а после изстреля неспасяем ретур. Опонентката й отрази първата опасност, но на втората тенисистката от Беларус я разходи по основната линия, покани я  с къса на мрежата и с драйв воле я матира – 5-5.

74-ата в света все пак не загуби концентрация и с пробив на нула си осигури нова възможност да сервира за победата. Този път дръпна 30-0, а след ретур в аут имаше три последователни мачбола. Азаренка отрази два, а после не се поколеба да е агресивна и се добра до дюс, след което върна и пробива – 6-6.

В тайбрека бившата номер 1 бе в догонваща позиция в продължение на девет точки, но накрая дръпна 6-5. На мачбола обаче изкара бекхенд в аут. После изтърва нова точка, която можеше да и донесе победата, но от трети опит затвори мача – 7-6(7)