Бачински отнесе квалификантка на старта в Гщаад

Ladies Championship, I кръг
Тимеа Бачински – Сара Сорибес Тормо 6-3 6-2

Тимеа Бачински зарадва швейцарската публика с ескпресно 6-3 6-2 над квалификантката Сара Сорибес Тормо в първия си мач от дебютното издание на Ladies Championship в Гщаад. Сблъсъкът продължи 90 минути, в които 19-годишната испанка успя да удържи подаването си само по веднъж във всеки сет.

В откриващата част Сорибес Тормо откри резултата на свой сервис, Бачински изравни трудно, след което се изредиха пет поредни пробива, докато швейцарката най-после успее да вземе гейма си за 5-3. Световната №17 фиксира 6-3 на таблото с още един брейк, а след почивката започна с три поредни гейма на сметката си.

Сорибес Тормо успя да се намали до 2-3, но не спечели нито гейм до края на мача. Бачински продължава напред срещу още едва квалификантка – Манди Минела, която в първия си двубой в Гщаад отстрани Александрина Найденова.

В друг мач от днешната програма, Йохана Ларшон спря Бетани Матек-Сандс със 7-5 6-2.