Бертенс отново надигра Бачински и развали швейцарския финал в Гщаад

Ladies Championship Gstaad, полуфинал
Тимеа Бачински – Кики Бертенс 5-7 6-7(1)

Кики Бертенс маркира завръщането си на клей с още една прекрасна победна серия, която я изведе на финала на дебютното издание на Ladies Championship Gstaad след 7-5 7-6(1) над водачката в схемата Тимеа Бачински. За да спечели трофея холандката ще трябва да мине през още едва швейцарка – Виктория Голубич.

Преди участието си на Уимбълдън, Бертенс блесна на клей с титлата в Нюрнберг и полуфинал на Ролан Гарос, където по пътя спечели в 2 сета именно срещу Бачински. Днес и двете тенисистки не сервираха особено стабилно, като холандката завърши мача с 49% вкаран първи сервис.

В откриващия сет зрителите видяха куп обрати, като само първите четири гейма продължиха почти 20 минути. Първият пробив обаче дойде след това, когато Бачински удари за 3-2, а серията продължи до 5-2. Тогава дойде ред на Бертенс да покаже възможностите си и холандката наниза пет поредни гейма до крайното 7-5.

Бачински реагира веднага след почивката с пробив, само че равенството беше възстановено до 3-3 гейма. В следващите минути сякаш и двете очакваха тайбрека, но холандката определено беше по-подготвена за него. Тя поведе с 3-0 след две непредизвикани грешки на швейцарката, а следващите точки завърши на мрежата и поведе с 5-0. Бачински записа почетна точка с донякъде отчаяна къса топка, но нямаше сили за повече и предаде тайбрека и мача с 1-7 т.