Бертенс продължава победната серия в Париж и си осигури мач с Кийс

Ролан Гарос, III кръг
Кики Бертенс – Дария Касаткина 6-2 3-6 10-8
Мадисън Кийс – Моника Пуиг 7-6(3) 6-3

Кики Бертенс и Мадисън Кийс ще се изправят една след друга на осминафиналите на Ролан Гарос. Холандката отстрани Дария Касаткина с 6:2 3:6 10:8  в драматичен мач, продължил 2 часа и 48 минути, с което изкова втори трисетова триумф в Париж след този на старта срещу Анджелик Кербер.

Първият сет премина под доминацията на Бертенс, която проби още в откриващия гейм, дублира аванса си за 5-2 и лесно фиксира 6-2 на таблото. Холандката удари за 2-1 и след почивката, само че този път световната №32 спечели пет от следващите шест гейма и рестартира мача с 6-3.

Истинска драма се разигра в решаващата част, където като по правило първият пробив беше за Бертенс. Касаткина успя да го върне в петия гейм, но веднага след това допусна нов. Така се стигна до 5:4 за холандката, която трябваше да сервира за мача.

Тук започнаха мъките за световната №58, която пропусна пет възможности да се поздрави с победата още на този етап. Вместо това тя допусна рибрейк и даде възможност на рускинята не само да се върне в мача, но малко по-късно и да поведе с 7-6 гейма. Тя обаче също не успя да затвори двубоя. След по още два разменени брейка, Бертенс най-накрая успя да удържи сервиса си, а след това отново проби Касаткина за крайното 10:8.

Следващата съперничка на Бертенс е Мадисън Кийс, която се справи Моника Пуиг със 7-6(3) 6-3. Американката на два пъти навакса пробив пасив в откриващия сет, а в тайбрека доминираше и го спечели със 7-3 точки.

След почивката Кийс се измъкна от серия от три пробива с аванс от 3-2 и затвърди за 4-2. Американката сложи край на спора с още един брейк за 6-3 и си подсигури сблъсъка с Бертенс.