Бертенс ще оспорва трона на Серина в Париж след 12-а поредна победа на клей

Ролан Гарос, четвъртфинал
Тимеа Бачински – Кики Бертенс 5-7 2-6

Кики Бертенс продължава да сбъдва мечтите си на тазгодишния Ролан Гарос и вече е на полуфинал след 7-5 6-2 над осмата в схемата Тимеа Бачински. Световната №58 до момента не беше достигала дори до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем, а днес си осигури място сред последните четири тенисистки в Париж. В следващия си мач непоставената холандка ще се сблъска с действащата шампионка Серина Уилямс.

Ако някои има нужда от доказателство, колко малки всъщност са разликите в женския тенис, непременно трябва да изгледа запис на днешния сблъсък между Бертен и Бачински. Двете тенисистки се вкопчиха здраво в биката от първото разиграване, а швейцарката се измъкна с аванс от 3-2 от поредица от три пробива и затвърди за 4-2.

В следващите минути обаче, Бертенс напомни, защо се намира в серия от 11 поредни победи на клей и върна баланса в резултата с пробив на нула за 4-4. Бачински някак се добра до рибрейк и изглеждаше, че все пак ще успее да изтръгне сета, само че холандката направи 30-40 и сграбчи шанса си за ново равенство – 5-5. Следващите два гейма също минаха през поредица от напрегнати разигравания, където буквално милиметрите правеха разликата, но Бертенс триумфира във важните точки и заслужи триумфа със 7-5.

Холандката се възползва максимално добре от огромната психологическа победа и след почивката наниза четири поредни гейма за 20 минути. Бачински отказа да се остави да бъде пометена в този сет и след брутален гейм с 16 разигравания върна единия от пробивите и намали до 2-4. Швейцарката дори опита да се завърне в спора за втората част още в следващия гейм, само че остави цели три точки за пробив да й се изплъзнат и изостана с 2-5. Това сякаш пречупи Бачински и тя предаде битката на свой сервис с пробив за 2-6.