Бертенс започна страхотно защитата на титлата си в Нюрнберг

Топ поставената и миналогодишна шампионка Кики Бертенс започна с победа участието си на турнира в Нюрнберг.

Холандката прегази участващата с „уайлд кард“ Катарина Герлах от Германия с 6-2 6-1 за час и 20 минути игра.

Бертенс стартира с 4-0 мача и лесно затвори първия сет. Във втория 19-годишната представителка на домакини постигна единствения си пробив в двубоя за 1-1. След това 6 години по-голямата от нея Кики влезе в нова серия и затвори мача с 5 поредни спечелени гейма.

В следващата фаза Бертенс отново ще срещне представителка на домакините – Аника Бек, която преодоля с 6-3 6-3 Лена Рюфер.

Още две германки си осигуриха преминаване в следващия кръг. Карина Витхьофт прегази Йохана Ларшон с 6-1 6-0 и ще се изправи срещу шестата поставена Юлия Гьоргес.

Лаура Зигемунд надигра с подобен резултат Катарина Хобгарски – 6-0 6-1.

Юлия Путинцева взе мача с Юлия Глушко с 6-4 5-7 6-0 и среща Сорана Кърстя на четвъртфиналите, след като румънката се справи също в три сета с Варвара Лепченко.