Безпощадна Серина спря Халеп във висококачествена тенис продукция

Световната №1 Серина Уилямс за пореден път доказа, че не напразно има подобен ранкинг, отстранявайки Симона Халеп 6-4 4-6 6-3  на четвъртфинал на US Open, а двете тенисистки изнесоха една от най-добрите тенис продукции в Ню Йорк тази година.

Американката започна с летящ старт и да доминира на корта от самото начало, за да дръпне 3-0 с материализиран брейк на сметката си. В петия гейм обаче почна да прави непредизвикани грешки, а това позволи на румънката да пробие подаването й – 3-2.

Новините за Халеп изглеждаха добри, но вместо да притисне опонентката си тя реши да се надява Серина да продължи с пропуските, а това не се случи – 4-2.

Такъв пасив означаваше, че Халеп трябва да се абстрахира от кошмарния гейм, който изигра и да се мисли за следващия сет, защото шансът за обрат бе единствено теоретичен. Поставената под №5 така и не предложи нещо ново до края и се задоволи с двата спечелени гейма.

След почивката личеше, че американката иска просто да направи нужното, за да се класира напред без да блести и вдигаше нивото си единствено, когато видеше подем в играта от другата страна на мрежата.

Подобна тактика обаче й изигра много лоша шега, защото постепенно Симона Халеп натрупа нужната увереност и така реализира пробив в третия гейм, а после затвърди 3-1 и се превърна в същинска стена, защото защитните й удари станаха перфектни.

Румънската тенисистка държеше инициативата, ударите й имаха дълбочина, а от основната линия стана страшно солидна и сякаш беше забравила как се греши.

Халеп се добра до нов брейкбол в деветия гейм. Приз изоставане от 30-40 американката не вкара първи сервис, а на втори прибегна до кикър, атакувайки бекхенда на съперничката си, която дръпна спусъка, но намери мрежата, а после не откри начин да затрудни Уилямс до края – 5-4.

В маратонски гейм, изпълнен с великолепни комбинации и на двете и продължил над 10 минути, румънката неутрализира 5 точки за пробив, за да материализира четвъртия сетбол, до който стигна, вкарвайки мача в решаваща трета част.

Серина стартира колебливо последния сет и беше близо до това да бъде пробита, но поправи грешките си в третия гейм, показвайки много високо ниво, а при 40-15 игра сервис воле и поведе 2-1.

От този момент качеството в играта на американката достигна такива измерения, че нямаше никакви съмнения относно нейното превъзходство въпреки безспорно големите затруднения, на които я подложи съперничката й – 4-1.

Световната №1 затвори гейма на 3 и изкова мястото си на полуфиналите. В мача победителката записа 50 уинъра и 18 аса, което направи и голямата разлика срещу отлично защитаващата се от основната линия и безстрашна Симона Халеп.

Каролина Плишкова е следващата опонентка на американката.