Бушар допусна обрат и отпадна в Люксембург, Скиавоне продължава уверено

Южени Бушар отпадна от GL BNP Paribas Luxembourg Open след загуба срещу Дениса Алертова – 6-3 3-6 3-6. Канадката изглеждаше много уверена в началото, но постепенно наруши ритъма си, започна да прави грешки и да не се възползва от отдалите й се възможности.

Буашар влезе малко неконцентрирано в мача и изостана 1-3, допускайки брейк в третия гейм. После обаче намери сили за обрат и след като върна пробива, не даде нито точка на опонентката си в осмия гейм на нейно подаване, за да пробие отново – 5-3, а после безпроблемно взе частта.

Драмата започна след почивката, когато в първите три гейма двете се пробиха по един път. После започнаха да изиграват маратонски части, в които редуваха приливи и отливи в играта си. Въпреки че не показа нищо по-добро, Алертова бе по-настоятелна и се върна в играта – 6-3.

В решителния сет Бушар започна да се движи повече и да атакува мрежата, но често пъти не улучваше правилния момент и изиграваше някои ситуации наизуст. Това й попречи да е достатъчно ефективна, в играта й спря да има идеи, а съперничката й се нагоди и благодарение на пробиви в седмия и деветия гейм, успя да продължи напред – 6-3.

В мачове, които завършиха по-рано, Франческа Скиавоне отстрани безпроблемно Лаура Зигемунд 6-2 6-2, Моника Никулеску победи Кирстен Флипкенс 6-4 6-2, а Каролине Гарсия отстрани Анет Контавейт 7-6(2) 2-6 6-4.