Бенчич на 1/4-финал в Санкт Петербург, Веснина и Никулеску отпаднаха

St. Petersburg Ladies Trophy, II кръг
Белинда Бенчич – Аника Бек 7-6(3) 6-3

Белинда Бенчич победи Аника Бек със 7-6(3) 6-3 в среща от втория кръг на St. Petersburg Ladies Trophy и записа първа победа в първия си турнир като топ поставена. В първия сет имаше цели осем пробива, но нито една от двете не можа да вземе преимущество и се стигна до тайбрек, в който световната №11 спечели всичките точки на свой сервис и два пъти точките при подаване на 39-ата в света.

Германката спаси два брейкбола на старта на втория сет, но още при следващото си подаване се пропуска, допусна пробив, а след това пропиля три брейкбола. С още един брейк 18-годишната швейцарка поведе с 5-2, не можа да затвори мача на свойс ервис, но го стори с нов пробив.

Така Бенчич, която се намира на прага на Топ 10 на ранглистата, в следващия кръг ще играе с победителката от мача между петата поставена Анастасия Павлюенкова и Карина Витхьофт.

Предствителката на домакините Елена Веснина загуби от украинката Катерина Козлова с 6-2 3-6 2-6. В следващия кръг Козлова ще играе с четвъртата поставена Ана Иванович.

Дария Касаткина се наложи над Лаура Зигмунд с 6-3 6-4 и на четвъртфинал ще играе с Каролине Возняцки или Доминика Цибулкова.

Деветата поставена Моника Никулеску отпадна от турнира след загуба от Тимеа Бабош с 6-4 1-6 3-6, а следващата съперничка на унгарската тенисистка ще е втората в схемата Роберта Винчи.