САЩ поведе с 2-0 на Австралия във „Фед Къп“

САЩ поведе с 2-0 на Австралия във "Фед Къп"

Отборът  на САЩ поведе с 2-0 победи на Австралия в плейофа за оставане в Световната група I на „Фед Къп“.
В откриващия сингъл на двубоя Мадисън Кийс се наложи на родената в Русия Дария Гаврилова, която дебютира в надпреварата, с 6-4 6-2 на клей на Pat Rafter Arena. Кийс приключи мача за 77 минути, като в първия сет проби два пъти представителката на домакините, загуби веднъж подаването си, но спечели частта. Във втората тя бе по-убедителна, пласирайки 14 уинъра.

Кристина Макхейл се пребори със Саманта Стосър с 3-6 6-1 7-5 във втория мач. Капитанът на американките Мери Джо Фернандес изненадващо избра Макхейл пред Коко Вандевеге, но изборът ѝ се оказа печеливш и световната №57 сложи край на серията си от четири загуби от 26-ата в света.

Стосър започна силно, но 230годишната американка обърна мача във втори сет, който спечели за 25 минути. Стосър направи 44 непредизвикани грешки, а в следващия си мач ще се изправи срещи Гаврилова. Победителят от този двубой догодина ще играе в Световна група I.