Световната №104 не даде шанс на Ерани, Бабош се пребори с Плишкова

Miami Open, II кръг

Поставената под №14 Каролина Плишкова си тръгва от турнира, след като загуби от Тимеа Бабош с 5-7 6-2 7-6(0). Чехкинята спечели първата част с пробив в последния момент, но след това унгарката спечели на два пъти подаването на съперничката си и изравни частите. Световната №49 поведе с 5-2 и сервираше за мача, но не можа да спечели подаването си и направи драмата пълна, а задачата си още по-сложна.

Стигна се до тайбрек, в който Бабош не даде и точка на Плишкова и след дава часа и 20 минути игра се класира за третия кръг в Маями, където ще играе с Наоми Осака, която показа хъс, мощ и самочувствие и победи опитната Сара Ерани с 6-1 6-3.

Световната №104 спечели първия сет с три пробива,  поведе с брейк за 2-0 във втория, а с ас затвърди и увеличи спечелените си геймове на осем. В петия гейм на втората част италианката поведе с 15-40, Осака обаче не се пречупи, отрази три брейкбола и се доближи на два гейма от победата. Японката приключи мача след малко над час игра.

В други срещи от дамската схема Магда Линет продължава напред, след отказване на Йелена Янкович при 1-0, а Никол Гибс се наложи над Кристина Младенович с 6-2 6-4 и записа 19-а победа през сезона във всички турнири.