Уотсън отстрани Возняцки, Флипкенс се справи с Конта в Монтерей

ABIERTO MONTERREY AFIRME presentado por MasterCard, ¼-финали
Хедър Уотсън – Каролине Возняцки 7-5 6-4

Хедър Уотсън показа най-добрата си игра и победи на четвъртфиналите на ABIERTO MONTERREY AFIRME presentado por MasterCard бившата №1 Каролине Возняцки със 7-5 6-4. Първият сет вървеше без пробиви до 12-ия гейм, когато световната №84 нанесе решителния си удар – спечели подаването на втората поставена и записа първата час на сметката си.

След това Каро поведе с пробив и 2-0, но това не отказа не отказа 23-годишната британка, а напротив – Уотсън записа четири поредни гейма на сметката си. Датчанката се бори до самия край на мача, но нямаше отговор на вдъхновената игра на опонентката си и след форхенд в аут на Возняцки мачът приключи. На полуфинала Уотсън ще играе с Каролин Гарсия.

Каролин Гарсия – Полин Парментие 7-5 6-2

В изцяло френския четвъртфинал очаквано Каролин Гарсия се справи с тръгналата от квалификациите Полин Парментие – 7-5 6-2, въпреки че мачът не започна така. Световната №118 поведе с два пробива и 4-1, но допусна изравняване на резултата, а с брейк в последния възможен момент Гарсия спечели първия сет. Тя поведе с пробив и 2-0 във втората част и с нов брейк приключи мача. Така Каролин Гарсия остана единствената поставена в надпреварата.

Кирстен Флипкенс – Джоана Конта 6-3 6-7(2) 6-1

В другата половина на жребия Кирстен Флипкенс се пребори с Джоана Конта с 6-3 6-7(2) 6-1 и сложи край на надеждите на британците за британски финал. Световната №27 изоставаше със сет и пробив, но навакса пасива и след тайбрек изравни частите. В третия сет обаче тя успя да спечели само един гейм и белгийката се класира за полуфинала, където ще играе с Анет Контавейт. Естонката, която по пътя си до Топ 4 на турнира победи топ поставената Сара Ерани, се справи в два сета с американската квалификантка Никол Гибс – 6-1 6-4.