Ерани пропиля мачбол и отпадна в Маями, Цибулкова взе рутинна победа

Miami Open, II кръг
Сара Ерани – Шуай Джън 6-4 4-6 5-7
Доминика Цибулкова – Векорика Чепеде 6-3 6-2

И вторият мач на Сара Ерани от тазгодишното издание на Miami Open имаше драматичен завършек, само че за разлика от двубоя с Белинда Бенчич на старта, този път италианката напусна корта победена след 6-4 4-6 5-7 от Шуай Джън. На практика, това е четвърти пореден трисетов двубой за Ерани в женския тур, а успеваемостта й е 50%.

Италианката изтръгна първия сет с късен пробив за 5-4, а брейковете „заваляха“ през следващите две части, в които зрителите видяха общо 13. Джън се откъсна с аванс от 5-1 след почивката и макар Ерани да намали до 4-5, не успя да удържи подаването си на прага на равенството и мачът започна отначало.

Италианката водеше с 5-2 в третия сет и дори имаше мачбол на свой сервис, но не успя да спечели нито гейм до края на двубоя и го предаде след 2 часа и 45 минути на корта. Джън очаква в трети кръг Гарбине Мугуруса или Кристина Макхейл.

Доминика Цибулкова имаше доста по-лека задача срещу парагвайката Вероника Чепеде и спечели сравнително лесно с 6-3 6-2. Двата сета се развиха идентично, като световната №4 взимаше рано пробив аванс, след което напълно убиваше интригата с още един брейк в заключителните мигове. Цибулкова продължава напред срещу Кирстен Флипкенс. В друг мач от кръга, Юлия Путинцева отстрани Карина Витхьофт с 6-4 6-4.