Халеп разби Стосър за 51 минути и се върна на финала в Мадрид

Mutua Madrid Open, полуфинал
Симона Халеп – Саманта Стосър 6-2 6-0

Симона Халеп играе най-силния си турнир от началото на година и със смазващо 6-2 6-0 над Саманта Стосър се класира на втори финал на Mutua Madrid Open. През 2014-а румънката загуби с 6-1 2-6 3-6 от Мария Шарапова, а в събота ще има още един шанс да вдигне трофея при победа над Доминика Цибулкова.

Превъзходството на Халеп в полуфинала беше повече от смазващо и тя реализира всичките си пет брейкбола, без да отпусне нито един такъв на Стосър. Балансът в резултата се запази единствено до 2-2 в откриващия сет, след което световната №7 наниза десет последователни гейма.

Халеп проби за 3-2, дублира аванса си за 5-2 и затвори откриващия сет с гейм на нула. Румънката удари веднага след почивката, скоростно затвърди на 15 и окончателно предреши мача с още един брейк за 3-0. Стосър се добра едва до три точки до края на двубоя, който приключи само за 51 минути.