Халеп се отказа. Макарова е първата 1/2-финалистка във Вашингтон

Citi Open, 1/4-финал
Симона Халеп – Екатерина Макарова 6-2 3-6 0-1

Топ поставената на Citi Open във Вашингтон Симона Халеп не доигра двубоя си с Екатерина Макарова и при 6-2 3-6 0-1 се отказа, защото се почувства зле, пращайки рускинята на 1/2-финалите в надпреварата. Румънката имаше пълен контрол в началото, но нивото ѝ рязко падна през втория сет. Тенисистката имаше сериозни проблеми с жегата и на всяка почивка искаше лед, за да се охлади. Накрая обаче ѝ стана лошо и уведоми съдията на стола, че няма да продължи.

Световната №2 проби в първия гейм от двубоя и затвърди с гейм на 30. После продължи да доминира и материализира двоен брейк, който затвърди – 4-0. Халеп контролираше изцяло събитията и изглеждаше, че протоколно ще мине през мача.

Макарова откри сметката си в петия гейм, а после върна единия пробив за 2-4, но изгуби следващите две части, след като опонентката й отново пое инициативата – 2-6.

Рускинята допусна пробив за 1-2 след подновяването на играта, а на почивката се видяха и първите сигнали, че Халеп не се чувства добре. Румънката поиска лед, за да се охлади, защото жегата не ѝ понасяше, а веднага след това допусна рибрейк. Ретурите на Симона почнаха да летят навсякъде, но не и в корта и Макарова лесно затвърди покачи на 3-2.

58-ата в света влезе в серия, взимайки следващите два гейма – 5-2, и изпусна два сетбола от посрещане в следващата част. Довърши обаче задачата си и изравни – 6-3.

Халеп бе пробита в откриващия гейм на решителния сет и при този резултат уведоми официалните лица, че се отказва.