Халеп спаси мачбол в трилър със Стосър, Винъс не даде сет на Кузнецова

Miami Open, осминафинали
Симона Халеп – Саманта Стосър 4-6 7-5 6-2
Винъс Уилямс – Светлана Кузнецова 6-3 7-6(4)

Симона Халеп за първи път през 2017-а успя да спечели три мача поред, макар че го постигна по възможно най-трудния начин. Световната №5 трябваше да наваксва сет пасив и отрази мачбол срещу коравата Саманта Стосър за крайното 4-6 7-5 6-2.

„Получи се тежък мач, какъвто и очаквах – заяви румънката. – Щастлива съм, че успях да постигна обрат, защото за последно го направих по този начин през 2014-а в Дубай, когато спасих мачбол срещу Канепи. Радостна съм, понеже показах, че все още мога да играя качествен тенис.“

Халеп взе под прицел бекхенда на съперничката в началните минути и проби за 2-1, само че Стосър постепенно настрои мощния си форхенд и обърна откриващи сет от 1-3 до 6-4. Зрителите видяха общо седем пробива след почивката, а румънката се измъкна от мачбол при 4-5, след което веднага проби и успя да се добере до трети сет. В него Халеп пое рано контрола с пробив още в първия гейм и подпечата обрата с 6-2, а на четвъртфинал я очаква Джоана Конта.

В другото голямо шоу при жените, Винъс Уилямс продължава невероятното си представяне през сезон 2017 и този път дори не даде сет на Светлана Кузнецова – 6-3 7-6(4). Американката сервираше брилянтно в първата част и я спечели уверено с едничък пробив за 2-0.

Винъс удари за 2-1 и след почивката, само че този път Кузнецова намери сили за моментален рибрейк. Рускинята дори пропиля два сетбола при 6-5 гейма, за които със сигурност ще съжалява доста, защото Уилямс измъкна тайбрека със 7-4 точки. Следващата съперничка на американката е световната №1 Анджелик Кербер.