Ирина-Камелия Бегу триумфира във Флорианополис след обрат срещу Бабош

Brasil Tennis Cup, финал

Тимеа Бабош – Ирина-Камелия Бегу 6-2 4-6 3-6

Ирина-Камелия Бегу триумфира на финала във Флорианополис, изигравайки качествен мач срещу Тимеа Бабош за победата с 2-6 6-4 6-3. Румънката не започна по най-добрия начин, но после намери правилния ритъм в играта си и заслужено се поздрави с победата.

Унгарката, която е поставена под №6 в основната схема и на полуфинал се справи с Ана Богдан, започна вихрено мача и дръпна 3-0 за отрицателно време. Опонентката й така и не успя да стопи тази преднина до самия край, а при изоставане от 2-5 допусна нов брей, който прати първия сет на сметката на Бабош. Сметките след първата част бяха красноречиви – унгарската тенисистка взе 86% от точките си на първи сервис, 4/5 на втори, а благодарение на това солидно представяне не даде никакъв шанс на съперничката й да я пробие.

След почивката силите не просто се изравниха, a Бегу наклони везните в своя полза и даде заявка, че може да обърне мача. Двете си размениха 3 брейка в началото на частта и румънката поведе 2-1. Бабош обаче проби в шестия гейм и отново върна интригата. При резултат 4-4 обаче се пропука на свое подаване, а после опонентката й материализира сетбола си при 40-30 в десетия гейм.

През решаващия трети сет битката се завърза и до 2-2 двете реализираха по брейк. Румънката обаче се мобилизира и проби отново за 4-3 в своя полза. След грешка на Бабош и мощен ас, Бегу дръпна за 30-0 в осмия гейм, от форхенда на Бабош продължиха да валят грешки и тя изостана 0-40. С прекрасен бекхенд уинър по правата намали на 15-40, но в следващото разиграване избра много неподходящ момент и тръгна да играе форхенд слайс, а ударът й намери мрежата. Така унгарката остана в неизгодното положение да сервира за оставане в мача.

Постепенно тя започна да изпуска нервите си, а това сериозно се отрази на концентрацията й, затова бе пробита отново в деветия гейм, което означаваше, че румънката печели турнира.