Веснина победи Возняцки, Радванска се справи с Никулеску в Доха

Qatar Total Open 2016, 1/8-финал
Каролине Визняцки – Елена Веснина 5-7 7-5 3-6

Елена Веснина продължава забележителното си представяне в Доха и вече е на четвъртфинал. След като вчера отстрани втората поставена Симона Халеп и записа първа победа над състезателка от Топ 10 от 2013-а насам, днес световната №118 изненада неприятно и бившата №1 Каролине Визняцки – 7-5 5-7 6-3.

Двете си размениха по един сет с по седем пробива, а в третия Веснина проби за 3-2. В деветия гейм стигна до два брейкбола на стойността на мачболи и още при първия стигна до крайната победа. В следващия кръг рускинята ще играе с осмата в схемата Карла Суарес Наваро.

Агнешка Радванска – Моника Никулеску 7-5 6-1

Агнешка Радванска победи Моника Никулеску със 7-5 6-1 и се класира за четвъртфиналите на Qatar Total Open 2016, където ще играе с Роберта Винчи, която участващата с „уайлд кард“ Кагла Буюкакай със 7-5 6-1.

В първия сет от 12 гейма имаше седем пробива, но решаващ се оказа този на полякинята в последния 12-и гейм. Ага проби за 3-1, след което отрази четири брейкпойнта, за да затвърди, а след това отново да спечели подаването на световната №37, която в миналия кръг отстрани Йелена Янкович.

При 5-1 световната №3 сервираше за мача, игра сервис-мрежа и стигна до мачбол, отново атакува напред и приключи мача.

Гарбине Мугуруса се наложи над Тимеа Бабош с 6-2 7-5 и ще игаре с Андреа Петкович, която победи Коко Вандевеге с 6-3 6-4.