Късметът помогна на Радванска, Цибулкова продължава уверено срещу Бушар

Wimbledon, II кръг

Агнешка Радванска – Ана Конюх 6-2 4-6 9-7

Доминика Цибулкова – Дариа Гаврилова 6-3 6-2

Агнешка Радванска едва не изпя лебедовата си песен още във втори кръг, но нейната непримиримост и късметът в края, й помогнаха да победи Ана Конюх с 6-2 4-6 9-7.

Първият гейм, който Ага изигра,завърши по неочакван начин, след като полякинята бе пробита. Тя обаче върна брейка веднага и успя да затвърди, повеждайки 40-0 на свое подаване и завършвайки с ас – 3-2. В шестия гейм Радванска проби подаването на хърватката отново и не допусна неприятни за нея изненади до края на частта – 6-2.

След почивката играта на Конюх много се разстрои и с всяко следващо разиграване тя се приближаваше до това да си вземе довиждане с Уимбълдън. Поне така изглеждаше в началото. След продължителна битка в петия гейм полякинята спаси четири брейкбола, но при следващия се предаде, сбърквайки от бекхенд. Именно това наклони везните в полза на хърватската тенисистка, която изравни резултата в мача – 6-4.

Началото на края за започна в третия сет. Радванска допусна пробив в третия гейм, който нямаше изгледи да върне. Хърватката водеше 5-4 и имаше два мачбола на разположение при 40-15. Опонентката й обаче не позволи това да се случи. Изравни, а след няколко грешки на Конюх, успя да се спаси в последния възможен момент след брейк.  И двете не спечелиха следващите си подавания и резултатът стана 6-6. В четиринадесетия гейм обаче малшанс спря хърватката. Радванска игра къса, когато Ана Конюх спринтира навътре в корта, но настъпи топката и брутално усука глезена си. Тя поиска медицински таймаут, а след подновяването на играта едва се движеше, затова загуби 7-9.

Доминика Цибулкова изигра относително лесен мач срещу Дариа Гаврилова, която е №56 в света, и надделя с 6-3 6-2.

Подобно на своята колежка, словашката тенисистка сякаш беше подценила опонентката си и започна малко отпуснато. В четвъртия гейм Гаврилова достигна до точка да за пробив след форхенд уинър, която успя да реализира и да поведе 3-1. Това обаче остана единственият й проблясък в сета. Словашката тенисистка обърна резултата до 4-3 в своя полза и направи брейк за втори път в осмия гейм след бекхенд  уинър. Успя да затвърди, което означаваше и 1-0 сета.

През втората част шампионката от Ийстбърн даде само два гейма на Дариа Гаврилова, като след 2-2 превърна срещата в тенис монолог.

Следващата съперничка на Донимика Цибулкова е Южени Бушар, която спечели оспорвания мач срещу представителката на домакините Джоана Конта с 6-3 1-6 6-1.