Кербер изтръгна още една измъчена победа в Мелбърн

Australian Open, II кръг
Анджелик Кербер – Карина Витхьофт 6-2 6-7(3) 6-2

Анджелик Кербер продължава да прави изключително мъчителни крачки към защитата на титлата си на Australian Open и оцеля след втора поредна трисетова победа – 6-2 6-7(3) 6-2 над Карина Витхьофт в германското дерби на втория кръг.

Кербер на два пъти бе победила съперничката си без да загуби сет на Уимбълдън 2015 и 2016, само че днес случая бе доста по-различен. Двубоят започна със серия от три пробива, от които световната №1 се измъкна с аванс от 2-1 удари още веднъж за 5-2 и затвори сета с 6-2. Кербер проби и веднага след почивката, само че започна да изпуска контрола над мача и Витхьофт изравни за 2-2 гейма.

Нататък, 21-годишната германка удряше топката все по-уверено и съвсем заслужено се добра до тайбрек. В него, Кербер се самоунищожи с две поредни двойни грешки, а при 3-6 точки си спечели предимството в разиграването, след което реши да изиграе изключително странна къса топка и остана в средата на корта, после хаотично излезе на мрежата, където пък нямаше отговор за агресивните удари на Витхьофт и предаде сета след сбъркано воле.

Кербер тотално бе загубила ритъма си в тези минути и играеше изключително предвидимо, а веднага след почивката подари пробив на съперничката си със серия от грешки. Витхьофт обаче не издържа психически на напрежението в следващите няколко гейма и позволи на световната №1 да обърне до 4-1. Световната №1 нямаше как да изпусне подобен аванс и приключи спора с 6-2.

В друг мач от кръга, Йелена Янкович се справи с Юлия Гьоргес с 6-3 6-4 и ще се изправи срещу Светлана Кузнецова.