Кербер пречупи Халеп в Сингапур, Кийс даде само пет гейма на Цибулкова

Световната №1 Анджелик Кербер продължава да жъне победи на финалите в Сингапур, а този път категорично се наложи с 6-4 6-2 над Симона Халеп в сблъсък от „червената“ група.

Германката започна показателно първия гейм и увенча летящия си старт с брейк, който затвърди за 2-0. С напредването на сета обаче румънката се опомни и настрои ракетата си, за да се добре до равенството.

На няколко пъти все пак се видя, че Халеп закъснява и няма конкретен план, когато изгражда атаките си, а по-скоро реагираше на играта на съперничката, което доведе и до падението й в частта.

В деветия гейм световната №1 прекърши подаването на опонентката си отново, а после бе безапелационна, когато сервираше за сета – 6-4.

Нещата след почивката стартираха по идентичен на началото на срещата начин.

Румънката изостана 0-2, а в третия гейм при 40-40 опита да смени ритъма със слайс, но форхенд уинър на Кербер означаваше брейкбол за нея. Бекхендът на Халеп обаче стана клиничен и наказа световната №1, за да донесе първи гейм от последните шест изиграни за румънката

Задачата на Симона ставаше все по-трудна, въпреки че опита да бъде и по-агресивна, виждайки, че загубата е все по-близо – 1-4.

При 5-2 германката сервираше за мача и дръпна 40-15, но ръката й потрепна и съперничката й се добра до брейкбол, след като първият сервис на Кербер тотално се изпари. Световната №1 обаче довърши започнатото и грабна победата.

В другия мач Мадисън Кийс наказа Доминика Цибулкова 6-1 6-4, демонстрирайки солиден тенис.