Кербер спечели 11 от последните 13 гейма срещу Бушар и продължава напред

Олимпийски турнир, втори кръг

Анджелик Кербер – Южени Бушар 6-4 6-2

Анджелик Кербер започна бавно двубоя си срещу Южени Бушар в Олимпийския турнир в Рио, но спечели 11 от последните 13 гейма и се наложи с 6-4 6-2.

Бушар бе по-силна в първите минути на срещата и проби в четвъртия гейм, а със сервис гейм на нула увеличи преднината си до 4-1. Това обаче бе последният позитивен момент за канадката в мача.

Шампионката от тазгодишния Australian Open загуби едва седем точки до края на сета и с постоянната си игра от дъното на корта постигна серия от пет поредни гейма за крайното 6-4 в първата част.

Във втория сет Кербер проби още в откриващия гейм и набързо натрупа аванс от 5-1, въпреки че имаше известни проблеми със сервиса си.

Бушар спаси три мачбола в седмия гейм и удържа подаването си, но само отложи неизбежното и минути по-късно германката приключи срещата на собствен начален удар след час и 22 минути на корта.

Поставената под №2 ще срещне Сам Стосър или Мисаки Дой на осминафинал.

Дария Касаткина нямаше проблеми срещу Шайшай Джън и премина в следващия кръг след успех с 6-1 6-4. Рускинята очаква Барбора Стрицова или Сара Ерани.

Ветеранката Светлана Кузнецова е осминафиналистка без игра, след като Моника Никулеску се отказа от турнира, без да излезе на корта. Бившата шампионка от Ролан Гарос и US Open ще има тежка задача срещу правещата отличен сезон Джоана Конта.  Британката се наложи над Каролин Гарсия с 6-2 6-3.