Кербер срещна трудности, но постигна чиста победа

Wimbledon, II
Анджелик Кербер – Кирстен Флипкенс 7-5 7-5

Анджелик Кербер изигра равностоен мач с Кирстен Флипкенс, в който обаче успя да се наложи в последователни сетове със 7-5 7-5.

Мачът тръгна с два дълги гейма, като във втория световната №1 трябваше да отразява брейкбол – 1-1.

88-ата в света поведе 3-2, а после двете влязоха в серия от четири поредни пробива, след които Флипкенс имаше аванс от 5-4. Германката изравни с подаване на нула в десетия гейм, а после наложи доминацията си и взе сета – 7-5.

Труден за Кербер се оказа и вторият гейм от следващия сет, в който тя спаси брейкбол, а след като отрази нов в четвъртия гейм, проби за 3-2. Флипкенс обаче имаше всички поводи да се надява на нещо повече в сета, защото Анджелик й предоставяше много възможности.

Световната №1 сервираше за победата в десетия гейм, но изостана 15-40 и опонентката й материализира шанса си – 5-5. Кербер обаче си заслужи нова възможност да сервира за място в трети кръг след пробив за 6-5, като в следващата част навакса пасив от 30-40 и се класира за III кръг.

По-рано през деня Анет Контавейт победи Дария Касаткина 6-2 6-3.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.