Кербер – Стивънс и Ерани – Веснина са полуфиналите в Чарлстън

Кербер - Стивънс и Ерани - Веснина са полуфиналите в Чарлстън

Анджелик Кербер – Слоун Стивънс и Сара Ерани – Елена Веснина ще са полуфиналите на Volvo Car Open в Чарлстън. Световната №2 първа си осигури място сред последните четири с категорично 6-2 6-3 над Ирина-Камелия Бегу. Слоун Стивънс се нуждаеше от цели 2 часа и 25 минути за победата с 6-1 5-7 7-5 над 18-годишната Дария Касаткина.

Американката поведе с пробив за 3-2 в решителния сет, само че тийнейджърката го върна веднага и дори имаше мачбол при 5-4. Стивънс все пак го отрази и след като изравни за 5-5, спечели следващите 8 точки до края на мача.

Междувременно, Елена Веснина още един път показа, че се намира във великолепна форма в последните седмици и отстрани Лаура Зигмунд със 7-5 6-4. „Наистина се наслаждавам на мачовете ми в Чарлстън – коментира рускинята след двубоя. – Обичам града, обичам турнира и обичам феновете тук. Играя много добре, въпреки че днес условията на корта бяха тежки. Мислено се помолих на вятъра да спре да духа толкова силно, но не се получи. Затова трябваше да се трудя здраво, за да спечеля срещата.“

В последния четвъртфинал, Сара Ерани изтръгна победата срещу Юлия Путинцева със 7-6(2) 6-1. Двете съпернички си размениха общо шест пробива и минаха през куп обрати до тайбрека в първия сет, който опитната италианка взе категорично. Ерани проби веднага след почивката и даде само един гейм на Путинцева до края на двубоя.

„Първият сет продължи час и 15 минути и всеки гейм беше много тежък – коментира италианката след двубоя. – Предимство, равенство, предимство, равенство… След почивката заиграх по-добре и нещата се получиха малко по-лесно. Щастлива съм, че стигнах до полуфиналите, защото всеки мач тук е изпитание.“