Конта постигна обрат в мач, продължил повече от два часа

Brisbane International, втори кръг
Джоана Конта – Айла Томлянович 4-6 6-1 6-4

Джоана Конта постигна обрат срещу Айла Томлянович и продължава напред в Бризбън след повече от два часа игра. Британката загуби първия сет, но се добра до краен успех с резултат 4-6 6-1 6-4.

Двубоят започна лошо за Конта, която бе пробита още в първия гейм и то, печелейки едва една точка.

Във второто си подаване отново бе притисната до стената и ѝ се наложи да спасява два брейкпойнта, но оцеля. Последва дълга размяна на пробиви, приключила при 5-4 в полза на Томлянович, която завърши сета със сервис гейм на 0.

Конта бе решена да се реваншира за загубената първа част и започна втората по категоричен начин. Взе 5 поредни гейма, преди да даде такъв на противничката си, след което изравни резултата в сетовете със 6-1.

Подемът в представянето на световната номер 9 продължи и тя реализира брейк още в началото на третия сет. Представяше се убедително на своите подавания и не даде почти никакви шансове на приятелката на Ник Кирьос.

В същото време неизменно стигаше до точки за пробив при начален удар на австралийката и не беше изненада, когато увеличи аванса си до 5-2. Томлянович върна един брейк в последния момент и дори бе близо до равенството, но пропусна да завърши който и да е от трите си брейкбола при 4-5 и отстъпи при първия мачбол на Конта – 4-6 6-1 6-4.