Коравата Винчи се оказа прекалено силна за Пиронкова

Western&Southern Open, II кръг

Цветана Пиронкова – Роберта Винчи 5-7 3-6

Участието на Цветана Пиронкова в Синсинати приключи, след като българката не показа най-доброто от себе си и бе спряна от коравата Роберта Винчи със 7-5 6-3 във втори кръг на турнира Western & Southern Open.

Пиронкова бе по-агресивната от двете тенисистки в началото на срещата. Българката успяваше да се възползва от по-бавния слайс бекхенд на противничката си и я притискаше още с ретурите си.

Цветана показа острота и от бекхенд страната и стигна до общо седем брейкбола още във втория гейм на мача, но нито един не бе оползотворен и Винчи изравни за 1-1. Италианката спаси хладнокръвно част от точките за пробив, но Пиронкова допусна непредизвикани грешки при други и определено можеше да съжалява, че не поведе в резултата.

Тези много на брой пропуснати възможности рано в двубоя явно повлияха на увереността на Цвети и Винчи постигна първия пробив в мача в гейм №5 с помощта главно на печеливши удари от форхенд по правата.

Минути по-късно Пиронкова най-накрая се възползва от осмия брейкбол, който получи от началото на сета, след като италианката прати форхенд в мрежата. Резултатът отново бе изравнен – 3-3.

Поредицата от пробиви обаче продължи – Винчи записа още един на сметката си след лош гейм за българката, завършил с пропуск от форхенд в разиграване, в което инициативата бе изцяло на нейна страна.

И двете тенисисти сякаш се чувстваха по-комфортно на ретур и си размениха по още един брейк в следващите минути преди миналогодишната финалистка от US Open да се озове с аванс от 6-5 и сервис за сета.

Винчи най-после изигра един солиден гейм на начален удар и приключи първата част със 7-5 в своя полза. Правеше впечатление, че Пиронкова започваше да пресилва твърде много от форхенд ретурите си.

Неточностите в играта на българката продължиха и във втората част и тя допусна ранно изоставане с пробив и 1-2 след бекхенд, който излезе метри в аут.

Пиронкова отново демонстрира мощните ретури от старта на мача и стигна до два шанса за връщане на брейка при 2-3, но Винчи отрази, показвайки чувство към топката и в близост до мрежата, и дръпна с 2-4.

Цвети водеше с 40-15 в следващия си сервис гейм, но допусна неприятна двойна грешка и с два ретур уинъра от форхенд шестата поставена постигна двоен брейк и получи правото да сервира за мача.

Пиронкова не бе готова все още да предаде срещата и намали до 3-5 благодарение на топовен изстрел от форхенд по правата.

Колебанията на начален удар обаче продължиха и италианката подпечата победата още в следващия гейм на ретур.

Винчи ще срещне Карла Суарес Наваро или Ализе Корне в следващия кръг.