Кузнецова преодоля Плишковa в два тайбрека и оформи руски финал в Индиън Уелс

Светлана Кузнецова победи Каролина Плишкова във втория женски полуфинал на сингъл в Индиън Уелс със 7-6 (5) 7-6(2) и оформи руски сблъсък за титлата срещу сънародничката си Елена Веснина, която по-рано през деня отстрани Кристина Младенович.

Кузнецова и Веснина имат два официални мача помежду си, като общият баланс е 1-1 победи.

Световната №8 започна солидно и с необходимата увереност, което й помогна още в първи гейм да материализира брейк, след като поведе 40-15 и от втори опит взе подаването на чехкинята.

Руската тенисистка установи пълен контрол върху сета, след като затвърди за 2-0, а после направи преднината си и още по-изразителна, осъществявайки втори пореден брейк.

Постепенно обаче Каролина Плишкова намери играта си, ударите й започнаха да влизат и в четвъртия гейм тя върна единия пробив. След няколко поредни части, в които подаващите нямаха проблеми Плишкова отрази сетбол на свое подаване в деветия гейм, а в десетия върна интригата с пробив – 5-5.

Развръзката дойде в тайбрека, където Кузнецова дръпна 6-2  точки и затвори частта – 7-6(5).

Двете размениха пробив в първите два гейма след почивката, а 8-ата в света пропусна 3 брейкбола в шестия гейм, което се оказа и последната слабост, която Плишкова демонстрира до края.

Кузнецова също запази високото си ниво, така че отново тайбрекът реши изхода на сета. Този път рускинята се справи далеч по-лесно и след като отново поведе 6-2, приключи мача – 7-6(2).