Моника Пуиг си заслужи място на финала в Люксембург

Моника Пуиг се класира на финал на турнира в Люксембург, след като за час и половина надигра Елиз Мертенс 6-2 7-5. Златната медалистка от Рио не допусна пробив в мача, спасявайки и седемте брейкбола, пред които се изправи.

Пуерториканката поведе 2-0 с пробив в първия гейм, а в следващата част затвърди. В шестия гейм Пуиг изпусна три топки за двоен брейк – 4-2, а в следващите две части не отпусна точка – 6-2.

До 3-3 Пуиг пропусна общо четири брейкбола. В седмия гейм навакса от 15-40, за да затвори подаването си, а в деветия отрази нови четири топки за пробив – 5-4. Мертенс изравни с подаване на нула, но в следващия си сервис гейм бе пробита, което ѝ коства и загуба – 5-7.

На финал Пуиг ще играе с Карина Витхьофт, която победи Полин Пермантие 7-6(2) 1-6 6-3.