Мугуруса не блесна, но взе своето срещу Буюкакчай в Линц, Наваро спечели испанския сблъсък

Гарбине Мугуруса, която е поставена под №1 на турнира в Линц, записа чиста победа срещу Чаала Буюкакчай с 6-4 6-4 и в следващия кръг ще премери сили с румънката Моника Никулеску.

Още в началото на мача двете изпитаха проблеми с подаването си и размениха по брейк в два маратонски гейма – 1-1. Последва спокойствие на корта и подаващите лесно записваха в сервис геймове.

Седмият гейм пък даде началото на фестивала на пробивите, от който испанката излезе с един допуснат и два материализирани за 5-4, а после драматично и затвори частта, повеждайки 40-0, но пропилявайки и трите сетбола, Накрая обаче взе предимство и сложи точка на спора.

След почивката Мугуруса игра на няколко пъти сервис воле и тактиката й проработи. В много от случаите обаче оставяше инициативата в ръцете на туркинята и даваше признаци на липса на достатъчно концентрация.

В четвъртия гейм Буюкакчай стигна до 30-30 и се отчете с прецизен бекхенд уинър по-правата, но пък изпусна нервите си и негативите емоции не се отразиха добре на представянето й – 1-3.

При изоставане от 3-5 турската тенисистка сервираше за оставане в мача. Тя поведе 30-0 след форхенд уинър по късия диагонал и грешка от бекхенд на Гарбине, която после потърси печеливш удар от ретур у намери мрежата, което означаваше 3 геймбола за опонентакта й, която реализира още първия – 4-5.

В последния гейм обаче шампионката от Ролан Гарос не остави шанс на съперничката си.

В друг интересен мач Карла Суарес Наваро преодоля сънародничката си Сара Сорибес Тормо с 6-4 6-1, а Дениса Алертова отстрани Анет Контавейт 6-3 6-4.