Нова експресна победа за Бачински в Гщаад

След като вчера Тимеа Баччински победи Манди Минела с 6-2 6-2 за по-малко от час игра във втория кръг в Гщаад, днес тя се справи с Йохана Ларшон

Първият сет от мача мина за 27 минути, в които представителката на домакините разпиля опонентката си, продължавайки да демонстрира изключително успешна игра от началото на турнира. Бачински поведе 2-0 без никакъв проблем, но трябваше да спасява точка за пробив в третия гейм. След като успя да го направи, нямаше какво да я спре до края – 6-0.

След почивката тя намали оборотите, от което пък се възползва Йохана Ларшон, която съвсем не се беше предала, въпреки отчайващия резултат през първата част. Бачински проби още първото подаване на опонентката си, но тя осъществи рибрейк. Това светна червената лампичка за фаворитката, която реши да не допуска излишно удължаване на мача, като бе категорична в следващите геймове – 6-1.

Поставената под №1 в основната схема демонстрира отлична игра в защита, като дори спечели повече точки от ретур.

В друга среща, която се игра по-рано през деня, Виктория Голубич показа по-здрави нерви в двата тайбрека, които трябваше да играе срещу Карина Витхофт, и надделя със 7-6(4) 7-6(4).