Остапенко взе втора убедителна победа в Сеул

Korea Open, II кръг
Йелена Остапенко – Нао Хибино 6-2 6-2

Йелена Остапенко затвърждава ролята си на фаворитка на Korea Open и взе втора поредна убедителна победа в Сеул с 6-2 6-2 над Нао Хибино. Световната №10 заби 25 уинъра и контролираше мача през цялото време.

Остапенко стигна до брейкбол още в откриващия гейм и веднага го реализира, а единственият по-труден момент в сета за нея дойде при 2-1 гейма, когато резултатът стигна до 40-40. Латвийката обаче пласира гръмотевичен бекхенд уинър, с който си подсигури геймбол и скоро поведе с 3-1. Остапенко проби и още веднъж за 5-2, а сетът приключи с 6-2 след грешка от ретур на Хибино.

Картината не се промени особено след почивката, когато Остапенко отново проби в първия гейм и внесе спокойствие в играта си, след което удари и още веднъж на нула за 4-1. Последна най-дългият гейм в мача, в който Хибино в крайна сметка успя да направи рибрейк, но обезсмисли усилията си допускайки нов пробив за 2-5 и предаде мача с 2-6 2-6.

Водачката в схемата Остапенко продължава на четвъртфинал срещу Вероника Чепеде. Други резултати: Присила Хон – Аранча Рус 7-5 6-4, Сорана Кърстя – Никол Гибс 6-3 6-3.