Петра Квитова е първата 1/8-финалистка на US Open

US Open, III кръг
Петра Квитова – Каролин Гарсия 6-0 6-4

Петра Квитова се класира за 1/8-финалите на US Open след победа 6-0 6-4 над Каролин Гарсия. Чехкинята не срещна почти никаква съпротива в първия сет, а в заключителната част на втория бе по-добра и продължи напред без загубен сет до момента.

Френската тенисистка допусна ранен пробив, а после взе само точка от посрещане – 0-2. Световната №19 бъркаше прекалено много и без да прави кой знае какво Квитова реализира втори брейк за 3-0.

Двукратната шампионка от Уимбълдън покачи на 4-0 и без да намаля темпото за трети пореден път проби. Така при 5-0 сервираше за сета и затвори с гейм на 30.

Гарсия откри сметката си във втория сет и заигра по-ефективно. При 30-30 в петия гейм съдийката на стола, Паола Виейра Соуса, отсъди бекхенд в аут на французойката, която обаче оспори и доказа правотата си, а при 40-30 реализира геймбола – 3-2.

Квитова отново постави под напрежение опонентката си с подаване на нула. В седмия гейм Гарсия ситга до дюс от 0-40, а после спаси четвърти брейкбол. Изправи се обаче пред пети, а в разиграването пласира бекхенд в мрежата – 3-4.

Петра затвърди за 5-3, а в следващия гейм направи ретур уинър при дюс, за да си осигури мачбол. Гарсия отрази, след което заличи нов мачбол – 40-40, а накрая се спаси – 4-5. Последната дума имаше Квитова, която поведе 40-15 в десетия гейм и завърши с ас – 6-4.