Плишкова избегна „катастрофа“ на централния корт и оцеля срещу световната №127

US Open, II кръг
Каролина Плишкова – Никол Гибс 2-6 6-3 6-4

Световната №1 Каролина Плишкова срещна големи трудности срещу вдъхновената квалификантка Никол Гибс, но класата и опитът ѝ си казаха думата в най-важните моменти и се наложи с 2-6 6-3 6-4. Представителката на домакините не остави шанс на опонентката си в първия сет, а разликата между двете бе малка във втория. В решителната част Гибс първа изпусна брейкбол, а после не удържа.

Американката започна срещата с голямо самочувствие и в третия гейм при 30-15 се изтегли хубаво за форхенд и пласира уинър по правата, за да си осигури два брейкбола. Световната №1 навакса пасива, а после спаси и нови две опасности. Опонентката ѝ обаче си заслужи пета точка за пробив, игра дълбок ретур и проби – 2-1.

Чехкинята не успя да противодейства от ретур в следващата част, а при 15-15 в петия гейм направи две поредни двойни грешки. Отрази едната опасност с ас, но после направи нова двойна грешка и отново предаде подаването си – 1-4.

Гибс не допускаше никакви грешки и затвърди с подаване на нула. При 5-2 сервираше за частта и отново бе на висота – 6-2.

gibbs

Световната №1 се изправи пред брейкбол в първия гейм след почивката, но с ас по диагонала го отрази – дюс, а после откри сметката си. Точка за пробив спаси и Гибс преди да изравни – 1-1.

Следващите няколко части минаха безпроблемно за подаващите преди в осмия гейм Никол да изостана 30-40. Плишкова оползотвори възможността за 5-3, после сервираше да вкара развръзката в трети сет и го стори.

127-ата в света изигра два маратонски сервис гейма след подвяването на играта, но не позволи опонентката ѝ да стигне до точка за пробив. Пред такава се изправи Каролина, която изостана 30-40 в четвъртия гейм, но американката избърза и пласира бекхенд в мрежата, а после Плишкова изравни – 2-2.

Плишкова взе сервис гейм на нула за 3-3, а в следващата част поведе 40-0 и съперничката ѝ прати форхенд в мрежата. Световната №1 затвърди, а при 5-4 сервираше за победата и си я осигури.