Прага: Квалификантка изненада четвъртата поставена Стосър, Джорджи продължава с победите

Квалификантката Беатрис Хадад Мая поднесе сериозна изненада на турнира J&T Banka PRAGUE OPEN. 20-годишната бразилка, №144 в световната ранглиста, записа пета победа (с тези в пресявките) в чешката столица, отстранявайки четвъртата поставена Саманта Стосър с 6-3 6-2.

Срещата продължи час и 11 минути, а южноамериканката срещна съпротива от опитната си съперничка само в първия сет. Хадад Мая проби за 2-0, но последва моментален рибрейк.

Бразилката проби отнова за 5-3, след което затвори частта след маратонски гейм. С два затвърдени ранни пробива тя реши втория сет, в който Стосър имаше един-единствен брейкбол – чак в последния осми гейм.

На четвъртфиналите 144-та в света ще срещне представителката на домакините Кристина Плишкова, която продължава напред след отказване на Луцие Шафаржова.

Камила Джорджи, която влезе в коловоза на топ поставената Каролина Плишкова, продължи с успехите. Италианката обърна Киан Ван с 4-6 6-3 6-2 и за място на полуфиналите ще премери сили с Мона Бартел, която разби Осеан Доден с 6-3 6-1.