Радванска отново не даде сет на Плишкова в зрелище с 15-минутен гейм и следва полуфинал със Зигмунд

Porsche Tennis Grand Prix, четвъртфинал
Агнешка Радванска – Каролина Плишкова 6-2 7-6(8)

Агнешка Радванска мина и през второ изключително тежко изпитание на Porsche Tennis Grand Prix – 6-2 7-6(8) над Каролина Плишкова в битка, която осигури на зрителите 10-минутен и 15-минутен гейм, заедно с още куп драматични моменти.

Радванска до момента нямаше дори загубен сет в петте си двубоя с Плишкова и първата част на мача в Щутгарт само направи статистиката още по-болезнена за чехкинята. Разиграванията се развиваха точно по вкуса на Ага, която успяваше да предизвика твърде много грешки от ракетата на световната №18.

Водачката в схемата проби рано за 2-0 и макар да загуби следващото си подаване, веднага си върна преднината с рибрейк, който този път затвърди за 4-1. Нататък Радванска сервираше уверено и затвори сета с още един пробив за 6-2.

Втората част започна с по един разменен брейк, а Плишкова удари отново за 3-2, но още в следващото си подаване трябваше да мине през огромни мъки, за да направи резултата 4-2. Геймът се превърна в 10-минута битка, в която чехкинята отрази два брейкбола – с бекхенд на линията и ас, и в крайна сметка взе глътка въздух с преднина от два гейма.

Радванска обаче експресно намали изоставането си до 3-4 и сякаш на шега си осигури три шанса за рибрейк. При втория Плишкова пресили форхенда си в търсене на завършващ удар и равенството беше възстановено – 4-4. При 5-5, съпеничките се вкопчиха в 15-минутен гейм, в който Радванска заличи 7 брейбола, за да поведе с 6-5. Чехкинята не допусна втори пробив и направи резултата 6-6, което маркира случай, в който тя успява да запише шест гейма в един сет срещу Ага.

Плишкова отрази четири мачбола в тайбрека, но в крайна сметка капитулира с 8-10 точки.

Лаура Зигмунд – Роберта Винчи 6-1 6-4

Радванска ще се изправи на полуфинала срещу квалификантката Лаура Зигмунд, която изкова поредната си впечатляваща победа в Щутгарт с 6-1 6-4 над Роберта Винчи. Мощната, прецизна и интелигентна игра на германката не остави никакви шансове на 33-годишната ветеранка.

Зигмунд вече наниза шест поредни двусетови победи в Щутгарт, а това е вторият й успех над съперничка от Топ 10, след като в миналия кръг жертвата се казваше Симона Халеп. Зигмунд е втората германка сред последните четири тенисистки в турнира, след като в другия полуфинал ще се сблъскат шампионката Анджелик Кербер и Петра Квитова.