Радванска се срина в Ийстбърн, Плишкова мина рутинно през Веснина

AEGON International Eastbourne, четвъртфинал

Агнешка Радванска – Доминика Цибулкова 6-4 6-7(2) 3-6

Голямата фаворитка Англешка Радванска допусна пълен обрат в мача си с Доминика Цибулкова и отпадна след 6-4 6-7(2) 3-6 в тричасов четвъртфинален мач на турнира в Ийстбърн. Вчера нивото й бе превъзходно, но се наложи мачът да бъде отложен заради дъжда, това изигра лоша шега на Ага, която не приличаше на себе си в петък.

Полската тенисистка, която е поставена под №1 в основната схема на турнира, започна двубоя отлично и проби за 3-1 в своя полза, а след втори брейк поведе 4-1. Цибулкова постепенно се върна в сета, след като върна единия пробив и започна да играе стабилно от сервис, но силите така и не й стигана за нещо повече от четири спечелени гейма на сметката. Така Радванска поведе 6-4.

След почивката полякинята поведе с 2-0 и се беше устремила към полуфиналите, но дъждът попречи мачът да се доиграе. След прекъсването времето позволи изиграването на само още 3 гейма, след които резултатът стана 3-2 за Радванска.

Мачът се поднови на следващия ден, а полякинята започна ужасяващо. Тя изостана 0-40 на свое подаване, а Цибулкова реализира втория брейкбол и изравни – 3-3. При 4-4 и 40-40 словашката тенисистка спечели предимство. При следващото разиграване Радванска изпрати бекхенда си в мрежата и трябваше да сервира за оставане в сета. Постепенно Цибулкова започна да трупа увереност и да играе много агресивно. Въпреки това опонентката й изравни за 5-5. При преднина от 40-15 словачката извади от баланс съперничката си и за пореден път излезе премерено на мрежата, завършвайки с мощен смач – 6-5.

Тя опита същата тактика и в дванадесетия гейм, но бързо беше отказана след елегантен лоб на Радванска, която вкара мача в тайбрек, принуждавайки Доминика Цибулкова да сгреши. Там обаче полякинята по никакъв начин не успя да противодейства – 6-7(2).

В третия сет Ага не приличаше на себе си, а играта й загуби всякаква ефективност след 3-3 гейма. Това й костваше и мястото на полуфиналите, където опонентката й ще играе с Моника Пуиг.

Каролина Плишкова пък прегази Елена Веснина в четвъртфинален мач, който също беше отложен от вчера. Чешката тенисистка намери мястото си сред най-добрите четири след победа с 6-1 6-3. Тя очаква съперничката си, която ще стана ясна по-късно през деня и ще се реши от срещата Екатаерина Макарова – Джоана Конта.