С по два мача за деня и с по две победи Цибулкова и Плишкова са на финал в Ийстбърн

AEGON International Eastbourne, полуфинал

Доминика Цибулкова – Моника Пуиг 6-2 6-1

Името на първата финалистка на турнира в Ийстбърн вече е ясно. Доминика Цибулкова даде само 3 гейма на Моника Пуиг, побеждавайки я с 6-2 6-1. Словашката тенисистка не показа никакви признаци на умора, въпреки че по-рано през деня изигра тежък мач срещу поставената под №1 в основната схема Агнешка Радванска.

Квалификантката Пуиг усети размерите на предизвикателството, срещу което се изправя, още с първия път, когато трябваше да подава. Тя едва спаси два брейкбола, за да може да изравни 1-1. Силите бяха равни до 2-2, а останалото беше показно от страна на Цибулкова и 6-2 с нулево затруднение.

Идването на втория сет означаваше и край на мъките на пуерториканката, която просто нямаше какво да направи, за да противодейства на съперничката си. Въпреки че в четвъртия гейм демонстрира агресия и перфектно придвижване по корта, за да намали изоставането си на 1-3. Жесток ас на Цибулкова при 40-0 в нейна полза обаче само показа, че финалистът в Ийстбърн е ясен преди края на мача – 4-1. Две непредизвикани грешки пък означаваха 5-1 за словачката и сервиране за мача.

Последният гейм от мача мина през дюс, но това само даде малко повече минути тенис за публиката: „Това е най-хубавият ми ден на трева. Много съм щастлива. Днес просто бях по-добра. След двубоя с Радванска нямах много време. Хапнах, направих една ледена баня и започнах да загрявам за следващия мач“, бяха думите на първата финалистка в Ийстбърн след безапелационната й победа.

Във втория полуфинал Каролина Плишкова елиминира Джоана Конта с 6-7(5) 6-3 6-3 за 2:17 часа и си осигури финал срещу Цибулкова.

Плишкова по-рано днес отстрани шампионката от 2010 година Елена Веснина (Русия) с 6-1 6-3. Срещата снощи беше прекратена при 4-0 за чехкинята в първия сет.

Три от четвъртфиналите бяха отложени за днес заради дъжд, а след тя се изиграха и полуфиналите на турнира.