Серина е на десети 1/4-финал в Мелбърн. Предстои мач с Конта

Australian Open, 1/8-финал
Серина Уилямс – Барбора Стрицова 7-5 6-4

Барбора Стрицова изигра най-добрия мач в кариерата си срещу Серина Уилямс, но това не стигна на световната №16 и американката се класира за десетия си четвъртфинал в Мелбърн със 7-5 6-4.

Двубоят продължи почти час и 50 минути, в които Уилямс взе 6 подавания на чехкинята и не удържа 4 свои сервис гейма.

Мачът започна с 4 поредни пробива, като двете взеха само по една точка в откриващите си две подавания.

Постепенно Серина се отърси от грешките и намери сервиса си, което натежа сериозно в нейна полза.

Стрицова проби отново за 4-3, но последва моментален рибрейк. Уилямс достигна до 4 сетбола при 5-4 в своя полза и сервис на съперничката, но Стрицова удържа.

Още три възможности пропусна Уилямс, преди да сложи край на сета от осмия си сетбол за 7-5.

Във втората част втората в световната ранглиста проби за 3-1 и сервираше за мача при 5-3, но чехкинята се задържа в мача. Веднага след това обаче бе пробита отново и двубоят приключи.

На четвъртфиналите Серина ще играе с Джоана Конта. Миналогодишната полуфиналистка бе много убедителна над Екатерина Макарова – 6-1 6-4 за 70 минути.

Миряна Лучич-Барони прекъсна приказката на квалификантката Дженифър Брейди след 6-4 6-2. Това е най-доброто представяне на хърватската ветеранка от Уимбълдън 1999.

Тя пласира 35 уинъра и направи 24 непредизвикани грешки. Лучич-Барони загуби само 6 точки на свой сервис за победата в рамките на час и 10 минути. Тя ще срещне в следващия кръг Каролина Плишкова или Дария Гаврилова.