Бабош се пребори с Винъс, Кийс отстрани Квитова

Internazionali BNP D’Italia, II кръг
Винъс Уилямс – Тимеа Бабош 7-6(5) 5-7 4-6

Тимеа Бабош спечели трисетовата тричасова драма от втория кръг на Internazionali BNP D’Italia с Винъс Уилямс и след успех със 6-7(5) 7-5 6-4 продължава напред в турнира.

Световната №48 поведе с два пробива и 4-1, но допусна пълен обрат. Винъс изравни за 4-4 , а след това в тайбрека спечели първата част.

Унгарката започна силно и втората част, поведе с 2-0, но допусна рибрейк в петия гейм. Бабош нанесе решителния решителния си удар в последния момент, печелейки  12-ия гейм, за да изравни  сетовете. Решителната част започна два много оспорвани гейма, приключили с пробиви. Третият обаче не беше – Винъс проби на нула, а след това и затвърди. Световната №14 загуби аванса си при 3-3, но след това поведе с 15-40 с прекрасен уинър от форхенд при ретур и отново се оказа в пробив напред. Но отново това не трая дълго. Допускайки двойна грешка, Винъс даде мачбол на съперничката си и тя се възползва, да да приключи тричасовата драма в Рим.

В следващия кръг Бабош ще играе с Мадисън Кийс, която  отстрани деветата в света Петра Квитова с 6-3 6-4 за час и 20 минути игра.

Чехкинята започна с пробив в откриващия гейм, но 24-ата в света направи пълен обрат, за да спечели първия сет.

Във втория  Кийс проби в петия гейм, а при 5-4 сервираше за мача. С два аса по правата американката поведе с 40-0 и с нова директна точка от начален удар се класира за третия кръг.