Победи за Indian Aces и Philippine Mavericks в третия ден на IPTL

Indian Aces започнаха слабо срещу Singapore Slammers, но успяха навреме да обърнат нещата и да запишат втора победа в Международната тенис лига (IPTL) тази година. Гаел Монфис, който се контузи по време на мача си в сряда, оказа сериозна подкрепа на Indian Aces от скамейката. Карлос Моя и Каролина Плишкова започнаха с две поредни победи за Slammers съответно срещу Фабрис Санторо и Саната Стосър. С победи в сетове на двойки обаче Aces се върнаха в мача.

Първо Иван Додиг и Рохан Бопана се наложиха над Марсело Мело и Дъстин Браун. След това Саня Мирза и Бопана, който по-късно бе заменен от Додиг, спечелиха в смесените двойки срещу Белинда Бенчич и Мело, който пък бе сменен от Ник Кирьос. Така Aces за първи път в мача излязоха напред в резултата – 21-19 гейма.

В сета на сингъл при мъжете, имайки предвид как спечели предишните си два мача на сингъл, се очакваше Кирьос да стори същото и сега. Това обаче не стана, като Додиг се възползва от четвъртия брейкбол в деветия гейм и взе сета.

Със загубата Slammers остават в дъното на класирането, въпреки че турнирът все още е широко отворен и всичко може да се промени.

Japanese Warriors загубиха трети пореден мач в IPTL, войните се бореха, но победата отиде за Philippine Mavericks. При смесените двойки Серина Уилямс и Трийт Хюи се наложиха над Ленадер Паеш и Миряна Лучич-Барони с 6-3.

Следващите три сета обаче направиха разликата – Едуар Роже-Васлен и Ришар Гаске от отбора на Mavericks се пребприха с Паеш и Пиер Юг-Ербер, при синглите Милош Раонич се справи с Кей Нишикори, а Марк Филипусис – с Марат Сафин. И в трите Warriors наваксаха изоставане, но не можаха да се възползват от шансовете си.

Преди женския сингъл Mavericks вече водеха с 24-18. Куруми Нара проби Серина Уилямс още в откриващия ѝ гейм, но не можа да задържи аванса си и стигна до моментален рибрейк. Следващите десет гейма преминаха без пробиви, преди Нара за втори път да спечели подаването на световната №1 и да спечели сета. Въпреки Mavericks спечелиха двубоя с 28-24. От събота надпреварата се мести в Манила.