Серина се справи с Халеп, следва 1/2-финал с Радванска

BNP Paribas Open, четвъртфинал
Серина Уилямс – Симона Халеп 6-3 6-4

Петата в ранглистата Симона Халеп опита, но не можа да затрудни много Серина Уилямс и световната №1 стигна до двусетова победа с 6-3 6-4 и малко над час игра в четвъртфиналната среща на BNP Paribas Open. Това бе и седма победа от осем мача за Уилямс с румънката. Единственият успех на Халеп бе от края на 2014-а, а миналата годината двете трябваше да се срещнат на полуфинал в Индиън Уелс, но американката се отказа заради контузия, а след това Халеп спечели трофея.

На полуфиналите в Калифорния световната №1 ще играе с Агнешка Радванска, като полякинята ще опита за първи път в кариерата си да победи мощната американка. При последната им среща, която беше в Мелбърн тази година, Серина спечели с 6-0 6-4.

Румънката, която бе спечелила титлата в Индиън Уелс миналата година, поведе с пробив за 2-1, но не можа да затвърди, а Уилямс излезе напред след брейк за 4-2. Световната №5 обаче не се предаде и върна брейка за 4-5, но в следващия гейм се пропука при третия брейкбол и загуби първия сет.

Американката изравни за 30-30 със светкавичен ретур уинър от форхенд, след това пусна къса топка, която румънката не може да стигне, а двойна грешка на Халеп подпечата пробива. Уилямс затвърди за 5-2 и се доближи на един гейм до крайния успех в мача.

При 5-3 топ поставената сервираше за мача – с хубав сервис поведе с 40-15, а със седмия си ас в мача сложи точка на спора. Лидерката в световната ранглиста завърши с 66% вкаран първи сервис, 28 уинъра ни 24 непредизвикани грешки, като постигна успех при седем от десетте случая, в които излезе на мрежата. Халеп вкара 62% първо подаване и завърши с негативен баланс уинъри и непредизвикани грешки – 9/13.