Винъс започна с победа в Тайван, Куличкова отстрани Диас

Taiwan Open, I и II кръг

Топ поставената Винъс Уилямс, която миналия месец загуби на старта на Australian Open, започна с победа участието си в Taiwan Open, като прекара по-малко от час на корта за успеха над участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Лий Пей-Чи с 6-3 6-2.

Седемкратната шампионка от турнири от Големия шлем спаси два брейкбола още в откриващия гейм на мача, а след това проби съперничката си, което се оказа достатъчно за първия сет. Във втория американката поведе с два брейка и 5-2 и със сервис гейм на нула приключи мача. Във втория кръг по-голямата сестра Уилямс ще игра с Уршула Радванска.

В друга среща от първия кръг Магда Линет победи Яфан Ван със 7-5 7-5 и ще играе с Мисаки Дой.

В мачове от втори кръг Елизавета Куличкова отстрани четвъртата поставена Зарина Диас със 7-5 0-6 6-4 и се класира за четвъртфиналите. Анастасия Севастова се пребори с Дона Векич след над два часа на корта за крайното 7-5 2-6 7-5 и на четвъртфинал ще играе с победителката от мача между Винъс и Уршула.

Третата в схемата Юлия Путинцева се класира напред след успех с 6-4 5-7 6-0 над японската квалификантка Мию Като.

Седмата поставена Куруми Нара доста се измъчи срещу миналата през квалификациите Джан Юксиан, но стигна до крайния успех с 6-2 4-6 6-3.