Серина намери „тигъра в себе си“ и схруска Путинцева, Квитова изстрада победа над Ларшон

Серина намери "тигъра в себе си" и схруска Путинцева, Квитова изстрада победа над Ларшон

BNP Paribas Open, III кръг
Серина Уилямс – Юлия Путинцева 7-6(2) 6-0

Серина Уилямс се бореше около един час със съпротивата на Юлия Путинцева, след което отнесе казахстанката във втория сет за крайното 7-6(2) 6-0, което изпрати американката в четвърти кръг на BNP Paribas Open. „След почивката намерих тигъра в себе си“, с усмивка обясни световната №1 пред тв камерите.

Уилямс имаше доста проблеми в началните минути на мача, когато Путинцева проби за 2-1 и затвърди, но пък американката се върна в битката в последния възможен момент изравнявайки за 5-5. Казахстанката проби на нула в следващия гейм, само че Серина и този път отвърна с рибрейк, а в тайбрека доминираше тотално и го взе със 7-2 точки.

След почивката „тигърът се разяри“ и световната №1 отпусна едва шест точки на съперничката си в 25-минутна наказателна акция, която завърши с 6-0. Серина продължава срещу Катерина Бондаренко.

Същевременно, Петра Квитова изкова втора поредна трисетова победа в Индиън Уелс, като този път се справи с 6-3 4-6 7-5 с Йохана Ларшон. За двата си мача в тазгодишното издание на турнира, световната №9 е прекарала общо 4 часа и 55 минути на корта.

Първият сет вървеше сравнително тихо до 2-2, но четири от следващите пет гейма се превърнаха в пробиви, а Квитова фиксира резултат 6-3 на таблото. Ларшон отвърна мощно след почивката с два брейка за аванс от 4-1, а чехкинята намери начин да върне единия и при 4-5 дори имаше точка за 5-5, но в крайна сметката битката влезе в решителна част.

Ларшон първа удари в нея с пробив на нула за 4-3, само че Квитова направи силен „финален спринт“ и с четири поредни гейма си осигури виза за следващия кръг, където я очаква Никол Гибс.