Серина сгази и Шведова, наред е Халеп

US Open, осминафинал
Серина Уилямс – Ярослава Шведова 6-2 6-3

Серина Уилямс държи курс към 23-а титла от Големия шлем, след като мина в почти тренировъчно темпо и през четвъртата си съперничка на US Open – 6-2 6-3 над Ярослава Шведова. Световната №1 сякаш по-скоро се състезаваше с часовника, отколкото с казахстанката и приключи мача за 68 минути.

Серина имаше едва един загубен сет в предишните си 4 двубоя срещу Шведова и едва ли някой си е мислел, че 52-рата в ранглистата може да се противопостави на 22-кратната шампионка от Големия шлем. Уилямс беше отпуснала едва 15 гейма на съперничките си на тазгодишния US Open и днес поведе с пробив за 3-0 след едва 10 минути игра. Казахстанката въобще и не можеше да си помисли за рибрейк, тъй като Серина печелеше 92% от точките на първи сервис и 63% от тези след втори.

Уилямс приключи сета с още един пробив за 6-2, а статистиките й сочеха цели 14 уинъра срещу само 5 непредизвикани грешки. Световната №1 беше по-пестелива след почивката и проби веднъж за 4-2, след което безпроблемно затвърди за 5-2. Уилямс не натисна особено сервиса на Шведова и предпочете да затвори мача на свой начален удар с 6-3.

За американката следва четвъртфинал срещу Симона Халеп, която мина в два сета през Карла Суарес Наваро. Серина води със смазващите 7-1 победи в директните мачове между двете и се намира в серия от три поредни успеха.