Шарапова си отмъсти на Севастова в тричасова драма на старта в Пекин

China Open, I кръг
Мария Шарапова – Анастасия Севастова 7-6(3) 5-7 7-6(9)

Мария Шарапова намекна, че може да е сериозен фактор в големите турнири още в края на този сезон и отмъсти на Анастасия Севастова за поражението на US Open. Този път рускинята се справи със световната №18 със 7-6(3) 5-7 7-6(9) в тричасова драма на старта на China Open, където бившата №1 в ранглистата участва с „уайлд кард“.

Мачът потегли с три дълги и изключително оспорвани гейма, в които двете си размениха по един пробив, а Шарапова се оттегли на първата едноминутна почивка с аванс от 2-1 гейма. Севастова проби втори път за 4-3, само че рускинята и този път направи моментален рибрейк. Този сценарий се повтори още веднъж при 5-5, когато световната №18 направи брейк за 6-5, но и това не стигна за успех в сета. Напротив – Шарапова се добра до тайбрек, поведе с 3-0 точки и го затвори със 7-3 т.

Рускинята използва инерцията и направи нов пробив веднага след почивката, който затвърди за 2-0. Мария обаче бавно започна да отпуска контрола над мача и макар да се върна от 0-40 при 4-3 гейма, предаде подаването си при четвъртия брейкбол – 4-4. Шарапова изгуби ритъма си в следващите минути и макар да успя да отрази брейкбол и да направи резултата 5-5, предаде втория сет с пробив на нула за 5-7.

Севастова взе медицински таймаут заради проблеми в левия крак, а Шарапова потегли много мощно в третия сет и взе аванс от 5-2 гейма. Съперничката й обаче върна и двата брейка, спасявяйки два мачбола по пътя към обрата до 6-5 гейма. Бившата №1 в света все пак спря срива в играта си и се добра до нов тайбрек, където изтръгна победата с 11-9 т.