Шарапова записа първи двусетов успех на US Open 2017 и е на 1/8-финал

US Open, III кръг
Мария Шарапова – София Кенин 7-5 6-2

Мария Шарапова записа първата си двусетова победа в тазгодишното издание на US Open, надделявайки над 18-годишната София Кенин със 7-5 6-2. Въпреки „чистата“ победа, тя не дойде никак лесно, а родената в Москва американка, която участва с „уайлд кард“, загатна за огромен потенциал.

Първият сет бе истинско изпитание за Мария. Тя започна трудно и направи две двойни грешки – втората за 30-40, но имаше късмет и се измъкна с помощ от мрежата. Кенин също направи двойна в първия си гейм, а с агресивни ретури Шарапова стигна на свой ред до три брейкбола и проби след грешка на 139-та в света.

Последва моментален рибрейк, но Кенин бе притисната отново в четвъртия гейм, в който при 15-40 бе матирана с къса. Този път Мария затвърди за 4-1 след маратонски 8-минутен гейм, в който отрази нов брейкбол и изглеждаше, че е близо до спечелването на сета.

Младата й съперничка обаче не се предаде и след нов продължителен гейм върна брейка за 3-4. Последваха стабилни подавания на сервиращите, след което Шарапова нанесе решителен удар. С ретур уинър от бекхенд Мария стигна до сетбол в 12-ия гейм след 66 минути игра и приключи частта с мощен форхенд, който не остави шансове на тийнейджърката.

Вторият сет започна по най-добрия начин за петкратната шампионка в Големия шлем. С ас тя приключи подаването си, преминало през дюс, а с двойна грешка на Кенин при 15-40 поведе със сет и пробив. Мария затвърди безпроблемно и след час и 20 минути игра дръпна с 3-0 във втората част с ас на втори сервис.

Тийнейджърката спря серията от пет поредни гейма на именитата си съперничка за 1-3, след което натрупа три брейкбола при 0-40 след доста неубедителен гейм на бившата №1 в света, която направи две двойни грешки и позволи на Кенин да навакса изоставането си.

Надеждата на младата тенисистка за обрат обаче не продължи дълго. На свой ред тя изостана с 0-40 в гейма си и Мария проби отново за 4-2 и взе подаването си, доближавайки се на гейм от четвъртия кръг. Кенин направи двойна грешка за 30-40, което означаваше мачбол  и Шарапова сложи точка на спора.

На осминафиналите тя ще играе с латвийката Анастасия Севастова, елиминирала Дона Векич с 6-2 6-3. Двете не са се срещали до момента.