Стрицова пропиля 8 мачбола, но не изпусна успеха срещу Чепелова

Miami Open, II кръг
Барбора Стрицова – Яна Чепелова 6-2 6-4

Барбора Стрицова се нуждаеше от цели 9 мачбола, за да затвори с 6-2 6-4 двубоя си от втори кръг на Miami Open срещу Яна Чепелова.

Световната №20 доминираше през голяма част от сблъсъка и победата й не изглеждаше под съмнение, но евентуален обрат във втория сет щеше да направи третата част крайно интересна. Двете съпернички си размениха по един пробив в първите два гейма на мача, а Стрицова наниза серия от 1-2 до 6-2 и затвори откриващия сет.

Чехкинята проби на два пъти след почивката и поведе комфортно с 5-1, след което обаче започнаха мъките. Три пропуснати мачбола на сервис на Чепелова, която върна единия от брейковете и намали до 3-5, а после отрази и шанс №4 на  съперничката си, за да направи резултата 4-5. Стрицова си позволи да пропилее още четири мачбола на свой сервис, но все пак успя при общо деветата си възможност и сложи точка на спора с 6-2 6-4.