Свитолина обърна Мугуруса в доиграването в Торонто. Халеп лесно отстрани Гарсия

Rogers cup, 1/4-финали
Елина Свитолина – Гарбине Мугуруса 4-6 6-4 6-3
Симона Халеп – Каролин Гарсия 6-4 6-2

Елина Свитолина победи Гарбине Мугуруса с 4-6 6-4 6-3 в 1/4-финален мач от турнира в Торонто, който бе доигран от петък, след като заради дъждовното време се наложи да бъде прекъснат.

Испанската тенисистка удържа труден втори гейм, за да изравни 1-1, а веднага след това проби на 15. Шампионката от Ролан Гарос 2016 обаче до шестия гейм изтърва преднината си – 3-3. Компенсира с нов пробив за 4-3, а до края не показа слабост – 6-4.

До 2-1 във втория сет в полза на украинката подаващите нямаха проблеми. До седмия гейм обаче никоя не регистрира сервис гейм. Серията прекъсна Мугуруса с подаване на нула – 4-4. Със същото обаче отвърна световната №5, която в десетата част проби – 6-4.

Решителният сет започна с четири поредни пробива. В петия гейм Свитолина заличи пасив от 15-40, за да регистрира сервис гейм, а веднага след това проби за 4-2. До края Елина бе солидна, когато вкарва топката в игра – 6-3.

В друг отложен четвъртфинален двубой Симона Халеп мина безпроблемно през Каролин Гарсия 6-4 6-2 и ще спори по-късно със Свитолина за място на финала.