Свитолина продължи серията си от Дубай и се справи с квалификантка в Куала Лумпур

ALYA WTA Malaysian Open, първи кръг

Елина Свитолина – Су Джън 6-2 6-3

Шампионката от турнира в Дубай Елина Свитолина продължи успешната си серия и в Куала Лумпур, където в първи кръг преодоля преминалата през квалификациите корейска тенисистка Су Джън 6-2 6-3.

Световната №10 стигна до брейкбол в четвъртия гейм, но съперничката й удържа подаването си. Украинката обаче безпроблемно записваше експресни сервис геймове, като държеше напрежението изцяло върху опонентката си. В шестия гейм квалификантката изостана 15-40, като този път още на първия брейкбол се пропука – 2-4.

Свитолина затвърди, а после приключи сета с нов пробив.

Далеч по-равностоен бе мача след почивката, когато корейката изостана 0-3, но успя да вземе три поредни гейма и даже изпусна възможност в седмия гейм за пълен обрат, пропилявайки шанс да вземе подаването на съперничката си – 3-4.

Веднага след това Елина Свитолина поведе 40-0 и реализира втория си скрит мачбол за 5-3. После сервираше за място във втори кръг, където я чака Нао Хибино, и завърши с бърз сервис гейм.

Още резултати: Магдна Линет – Катарина Заватска 6-1 3-6 6-3; Су-Уей Хсиех – Сабина Шарипова 5-7 7-5 1-6;