Свитолина разгроми Пън за 69 минути и е шампионка в Тайпе

Taiwan Open, финал
Елина Свитолина – Шуай Пън 6-3 6-2

Елина Свитолина достигна до първия си финал за сезона на Taiwan Open и профуча през Шуай Пън с 6-3 6-2 за 69 минути след безупречно представяне и категорична победа в Тайпе. Това е общо пета титла в кариерата на поставената под №1 в турнира, която имаше само един труден двубой – на четвъртфиналите, където спаси три мачбола в тайбрека на решаващия сет срещу Онс Жабер.

„Не можех и да си представя, че ще достигна до двубоя за титлата днес, след като ми се наложи да спасявам толкова мачболи в четвъртфинала – каза след мача Свитолина. – Щастлива съм от играта си днес и благодаря на публиката за подкрепата през тази прекрасна седмица.“

Пън поведе рано с пробив за 2-0 гейма, само че Свитолина веднага го върна, а след това заслужи сета със серия от 2-3 до 6-3. Световната №13 загуби подаването си и в самото начало на втората част, но бързо обърна с два брейка за 4-1 и продължи да доминира до крайното 6-2. Свитолина завърши мача с 19 уинъра срещу 16 на Пън, която водеше при непредизвиканите грешки с 33-16.